KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177113
*
nr 1417 7113
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:19:56
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1417 7113
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



